تین کلاینت HP t620 و بررسی مشخصات سخت افزاری

پردازنده تین کلاینت HP t620

کمپانی HP تین کلاینت HP t620 را در دو مدل ۲ هسته ای و ۴ هسته ای عرضه کرده است برای مدل ۴ هسته ای پردازنده AMD Quad-Core GX-415GA درنظر گرفته شده است. این پردازنده در کلاس پردازنده های لپتاپی (کم مصرف) می باشد که دارای ۴ هسته با فرکانس کاری ۱٫۵ گیگا هرتز می‌باشد.

این پردازنده مجهز به گرافیک مجتمع AMD Radeon HD 8330E با ۵۰۰ مگا هرتز می‌باشد. همچنین این پردازنده مقدار ۲ مگابایت کش L2 دارد که در تست‌ها به خوبی از پس اجرای مالتی تسک ها بر می‌آید.

تست پردازنده در بنچمارک های گوناگون عدد ۱۳۵۰ را ثبت کرده است که در رده کاربری اداری رده مناسب محسوب می‌گردد و براحتی از پس پردازش برنامه های اجرایی بر می‌آید و هیچ‌گونه کندی در اجرا توسط تین کلاینت اچ پی تی ۶۲۰ مشاهده نخواهید کرد.

اما در مدل ۲ هسته ای پردازنده AMD Dual-Core GX-217GA 1.6GHz قرار گرفته که دارای ۲ هسته با فرکانس کاری ۱٫۶ گیگا هرتزی می باشد که به گرافیک مجتمع AMD Radeon HD 8280E با ۴۵۰ مگا هرتز فرکانس و ۱ مگابایت کش مجهز می باشد که مناسب کاربری اداری سبک می باشد و تنوع مناسبی را در این رده به ارمغان آورده است.

ذخیره سازی و رم تین کلاینت HP t620

تین کلاینت HP t620 دارای ۲ اسلات رم از نوع DDR3L با فرکانس ۱۶۰۰مگاهرتز می‌باشد. همانطور که گفته شد نوع رم به کارگرفته شده در تین کلاینت اچ پی t620 از نوع DDR3L هست که حداکثر تا ۱۶ گیگابایت را پشتیبانی می‌کند.

اما در بخش ذخیره سازی کمپانی HP در تین کلاینت اچ پی t620 حافظه‌های نوع SSD M.2 بکار گرفته است که حجم آن از ۸ گیگابایت تا ۵۱۲ گیگابایت بنا بر استفاده کاربر قابل ارتقا می‌باشد که در حالت زیروکلاینت برای نصب فریم ور و در حالت تین کلاینت نصب ویندوز ها مناسب است.

در بخش پورت های شبکه نیز یک پورت شبکه سیمی با سرعت ۱۰۰۰گیگ تعبیه شده است.

علاوه بر این تین کلاینت اچ پی تی ۶۲۰ مجهز به کارت شبکه وایرلس دو بانده  سری ۲N دو آنتنه داخلی با سرعت ۳۰۰مگابیت بر ثانیه (انتخابی) می‌باشد که کاربر هیچگونه محدودیتی در زمینه ارتباطی شبکه احساس نکنند.